Regulamin

 1. Doba hotelowa zaczyna się o godzinie 16 w dniu przyjazdu i kończy o godzinie 10 w dniu wyjazdu. Prosimy o potwierdzenie godziny przyjazdu! Drodzy goście bardzo prosimy nie wymuszajcie na nas wcześniejszych przyjazdów, wjazdów, „tylko zostawiania samochodów”, „tylko wsadzania jedzenia do lodówki” itp Jesteśmy kameralnym miejscem, nie ma tu recepcji ani kogoś kto mógł by Was przyjąć czy wskazać co robić i gdzie parkować podczas gdy ja jestem na sprzątaniu domków. Jestem wówczas bardzo zajęta i niedostępna aby kogoś obsługiwać bo zwyczajnie nie mam na to czasu. Serdecznie zapraszam więc od godz 16 wszyscy nowi Goście będą powitani, oprowadzeni po terenie ośrodka i oczywiście zakwaterowani.
 2. Zadatku na rezerwację wymagamy za pierwsze 3 dni pobytu lub 40% jeżeli pobyt jest dłuższy niż 7 dni. W przypadku wynajęcia tylko na 3 dni lub krócej pobyt należy opłacić z góry. Zadatek nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z pobytu lub zmiany terminu pobytu bez ustalenia z gospodarzem. Uwaga – w przypadku rozłożenia wpłaty zadatku na raty – potwierdzenie pobytu/rezerwacji następuje po wpłacie ostatniej transzy, co oznacza, iż wpłata cząstkowa zadatku przepada jeżeli do umówionego dnia nie została wpłacona całkowita wartość umówionego zadatku a rezerwacja zostaje anulowana bez zwrotu kosztów częściowo wpłaconego już zadatku.
 3. Za nieopłaconą część pobytu rozliczamy się na miejscu, niezwłocznie po zakwaterowaniu, gotówką.
 4. Wypadki losowe lub warunki pogodowe nie powodują zwrotu kosztów pobytu.
 5. Wszelkie opłaty (prąd, woda, parking, klimatyczna) wliczone są w cenę wynajęcia domku. Zapewniamy czystą pościel. Ręczniki trzeba mieć swoje. Na przyjazd każdy domek posiada „pakiet startowy” czyli papier toaletowy, płyn do mycia naczyń, ściereczki itp. Po wykorzystaniu należy uzupełnić sobie we własnym zakresie.
 6. Po zakwaterowaniu pobieramy 200 zł zwrotnej kaucji lub 300 zł w przypadku pobytu ze zwierzętami za każdy wynajmowany od nas domek/apartament/pokój. Za zniszczenia rowerów oraz na placu zabaw spowodowane przez dzieci pozostawione bez opieki odpowiedzialni są ich rodzice. Zwrot kaucji następuje w dniu wyjazdu po wykwaterowaniu. Jeżeli wyjeżdżacie Państwo w nocy – domek sprawdzimy rano a kaucję zwrotną wyślemy przelewem. Warunkiem zwrotu kaucji jest pozostawienie domku bez zniszczeń wyposażenia a także oczekujemy iż Goście pozmywają po sobie naczynia, umyją toster, wyniosą śmieci. Uprzejmie prosimy aby podczas sprawdzania domku nie było w nim nikogo i niczego pozostawionego z rzeczy osobistych, bagaży, jedzenia itp. Kluczyk pozostawiony był w drzwiach.
 7. Gości przyjmujemy najpóźniej do godziny 20 chyba, iż zostało ustalone inaczej w momencie przyjmowania rezerwacji.
 8. Gorącą wodę zapewniamy w godzinach 7-11 oraz 17-22, w środku dnia oraz w godzinach nocnych woda jest jedynie ciepła. Nie dotyczy to domków o wyższym standardzie, które posiadają własne bojlery elektryczne.
 9. W domkach nie ma okapów kuchennych w związku z tym obowiązuje kategoryczny zakaz palenia papierosów oraz smażenia ryb i innych uciążliwych w zapachu potraw typu mięso, kotlety, bekon, kiełbasa, cebula itp .
 10. Do smażenia przeznaczony jest grill, który znajduje się na każdym ogródku.
 11. Jesteśmy miejscem przyjaznym dla zwierząt jednakże pobyt ze zwierzętami ustalany jest indywidualnie w momencie przyjmowania rezerwacji. Tolerujemy tylko łagodne rasy psów nawet w domkach posiadających indywidualne ogrodzenie. Nie przyjmujemy amstaffów, rottweilerów, amerykańskich pitbully i innych tego typu ras, które nie są na liście ras niebezpiecznych ale swoim wyglądem czy reputacją mogą wywoływać strach czy dyskomfort jeśli chodzi o bezpieczeństwo innych gości a w szczególności dzieci. Prosimy aby nie zostawiać zwierząt w domku lub na terenie ośrodka bez opieki właściciela. Należy sprzątnąć oczywiście po załatwieniu potrzeby swoich piesków. Pamiętajmy, iż ponosimy pełną odpowiedzialność za soje pupile. Opłata za pobyt zwierząt wynosi 20 zł/doba. Akceptacja pobytu ze zwierzętami nie jest jednoznaczna z nasza zgodą aby zapraszać je na kanapę czy do łóżka. Jeżeli uważacie Państwo inaczej proszę przyjechać z własna pościelą i kocykami aby zabezpieczyć tapicerkę. Proszę pamiętać, iż zabezpieczenie tapicerki i pościeli leży po stronie właściciela zwierzaka nie naszej.
 12. Pozostawione na ośrodku rzeczy nadajemy kurierem. Nadanie zlecenia leży po stronie Gości, po naszej stronie spakowanie. Należy poinformować nas o terminie odbioru.
 13. Prosimy aby nie używać żadnych urządzeń elektrycznych powyżej 750 KW oprócz tych, które znajdują się na wyposażeniu domków.
 14. W domkach istnieje możliwość ogrzewania (jest to ogrzewanie elektryczne lub kominki gazowe, które wstawiamy na życzenie Gości) za dodatkowa opłatą 40 zł za dobę i TYLKO PO UPRZEDNIM USTALENIU Z GOSPODARZAMI.
 15. Prosimy aby nie przywozić i nie używać żadnych/jakichkolwiek grzejników elektrycznych a w szczególności tzw farelek nawet o mocy mniejszej niż 750 Watt bez ustalenia z gospodarzami. Pamiętajmy, iż ogrzewanie domków nie jest wliczone w cenę ich wynajęcia dlatego też używanie grzejników na własną rękę i za naszymi plecami jest w naszych oczach widziane jako kradzież prądu:(
 16. Gości prosimy aby:
 • wyrzucać codziennie śmieci (wiadomo – jest gorąco) do zielonych plastikowych kontenerów a popiół z grilli do metalowych kubłów z napisem „popiół” i nie odwrotnie!!! Ludzie nie wysypujcie resztek z grilla i popiołu pod domek, na trawnik czy gdzie popadnie!
 • zamykać za sobą za każdym razem bramę i furtkę – dla bezpieczeństwa nas wszystkich (wiadomo: małe dzieci, pieski)
 • zgłaszać do gospodarzy wizytujących gości nie będącymi rezydentami ośrodka
 • na bieżąco zgłaszać wszelkie usterki lub awarie
 • szanować ciszę nocną od godz 22 do 8 rano i spokój innych gości
 • szanować zieleń i własność gospodarzy oraz innych gości
 • zostawiać auta na parkingu i bardzo powoli przeturlać się samochodem przez teren ośrodka, pamiętajmy, że biegają tu małe dzieci; piękny trawnik na placu zabaw jest rezultatem naszej ciężkiej pracy ( dosiewanie, nawożenie, podlewanie, koszenie) prosimy – nie ujeżdżajcie go autami

Rażące naruszenie regulaminu, powtarzające się zakłócanie spokoju innych gości (w szczególności w godzinach ciszy nocnej) może spowodować stratę wpłaconej kaucji lub – ekstremalnych przypadkach – wydalenie z ośrodka bez zwrotu kosztów pobytu.

Wpłata zadatku na rezerwację pobytu jest jednoznaczna z akceptacją powyższego regulaminu.

Zapraszamy:

Gałkowo w Stegnie
ul. Ogrodowa 1A
82-103 Stegna
 
tel. 55 - 247 81 19
kom. 695 612 431